foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Szkoła Podstawowa Telefon i faks: 74 8452263 e-mail: zs.starebogaczowice@gmail.com ulica Główna 172a 58-312 STARE BOGACZOWICE

Moja Szkoła

Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Starych Bogaczowicach

Galeria zdjęć

       Dnia 18 maja 2011 r. uczniowie klas pierwszych naszego gimnazjum udali sie wraz z wychowawcami na wycieczke do Obserwatorium Geofizycznego PAN w Ksiazu. Jest to miejsce specyficzne, polozone na podlozu skalnym, skad bardzo dobrze odbierane sa wszelkie ruchy Ziemi.

   Pracownia w Ksiazu powiazana jest ze wszystkimi obserwatoriami na swiecie i stanowi najlepszy punkt pomiaru drgan. Uczniowie mogli zaobserwowac, jak rejestruje sie te zjawiska oraz za pomoca jakich urzadzen oblicza sie ich skale i wartosc. Ciekawostke moze stanowic fakt, ze wlasnie w tym w dniu rejestratory wykryly niewielkie ruchy Ziemi kolo Lubinia (prawdopodobnie zwiazane z eksploatacja zlóz).

     Wielu znaczacych informacji udzielil mlodziezy kierownik placówki Pan mgr inz. Leopold Stempowski. Przeprowadzil interesujaca pogadanke na temat geologii, zjawisk falowych i fizycznych Ziemi (np. fali podluznej i poprzecznej). Pan Stempowski urodzil sie w Ksiazu, tu mieszka i pracuje. Opowiadal o sobie, a takze o zjawiskach zwiazanych z geofizyka Ziemi równiez w jezyku niemieckim.

     Byla to bardzo ciekawa lekcja zarówno z zakresu fizyki jak i jezyka niemieckiego.

 

Redakcja Kleksa

galeria zdjec

Contribute!
Books!
Shop!