foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Szkoła Podstawowa Telefon i faks: 74 8452263 e-mail: zs.starebogaczowice@gmail.com ulica Główna 172a 58-312 STARE BOGACZOWICE

Moja Szkoła

Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Starych Bogaczowicach

Galeria zdjęć

 

 

O tym, czego dowiedzielismy sie z podczas wycieczki do TVP Wroclaw

   Wiele osób pierwsze co robi po powrocie do domu, to wlacza telewizor i patrzy na kolorowe migajace obrazy. Niewielu ludzi wie natomiast, jak i w jaki sposób powstala telewizja. O tym i wielu innych waznych rzeczach dowiedziala sie mlodziez Zespolu Szkól w Starych Bogaczowicach podczas wycieczki do TVP Wroclaw zorganizowanej w ramach realizowanego Projektu.

   Telewizja to bardzo stary wynalazek liczacy ponad sto lat. Za jej wynalazce uwaza sie Jana Szczepaniaka z Polski. Zarejestrowal on jednak swój patent w Wielkiej Brytanii i w Stanach Zjednoczonych. Pierwszy przekaz telewizyjny odbyl sie w 1928 r. w Londynie z odbiorem w Nowym Jorku. Byl to obraz czarno-bialy, a dopiero potem odbyl sie przekaz obrazu kolorowego. W Polsce telewizja zaczela swe poczatki w 1936 r.. Byla to telewizja eksperymentalna, która szybko rozrosla sie do miana telewizji publicznej. Powstalo równiez wiele telewizji regionalnych, które odgrywaja szczególna role w regionalnym spoleczenstwie, jak np. telewizja we Wroclawiu.

   Po obiekcie wycieczkowiczów oprowadzal Pan redaktor Kasprzycki. Uczniowie zlozyli wizyte m.in. w Muzeum TVP Wroclaw. Tu wysluchali wykladu o sztuce dziennikarstwa polaczonego z prezentacja eksponatów. Byla to równiez ciekawa lekcja fizyki z doswiadczeniami z zakresu optyki. Nastepnie wszyscy mieli okazje zwiedzic siedziby Oddzialu TVP Wroclaw, m.in. Studio Nagran, Studio „Faktów”, a takze jedno z najwiekszych obszarowo studiów w Europie, które niedawno zostalo oddane do uzytku. W trakcie uczniowie zapoznawali sie z tajnikami pracy w osrodku telewizyjnym, sposobem nagrywania audycji, ciekawostkami technicznymi.

     Byla to niezwykle pouczajaca wyprawa w ramach projektu „Stare Bogaczowice – wzorowa szkola”.

                                                                         Redakcja Kleksa

galeria zdjec

Contribute!
Books!
Shop!