foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Szkoła Podstawowa Telefon i faks: 74 8452263 e-mail: zs.starebogaczowice@gmail.com ulica Główna 172a 58-312 STARE BOGACZOWICE

Moja Szkoła

Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Starych Bogaczowicach

Galeria zdjęć

     2 Kwietnia przypada Dzień Książki dla Dzieci.  Z tej okazji  zostały przygotowane przez nauczyciela bibliotekarza następujące quizy.

 

 Dla dzieci   z klasy I  zagadki z lektury:  Czarna owieczka:

1. Które zdanie powiedziała Wisia, a które Zosia?

 ,, Trzeba każdemu pozwolić być tym, czym jest!''

,,I kochać go takim, jakim jest!".

2. Kto wykarmił  osieroconą Metkę?

3. Z kim zaprzyjaźniła się Metka?

4.  Kto mógłby być autorem zdań, a kto adresatem?

  ,, Moje gratulacje! Teraz już wiecie, że malutkie zwierzątko, to nie zabawka.

    łatwo mu zrobić krzywdę. Wykazałyście duże zrozumienie dla psich manier  Metki."

 

Quiz dla uczniow klas III- VI.

Zadanie I

Szukamy tytułów książek.

  W tekście opowiadania ukryte są tytuły książek. Zadaniem uczestników jest wypisanie wszystkich tytułów. Powinniście się zmieścić w 10 minutach.

  Pamietnik żaby.

Dzisiaj w szkole były awantury kosmiczne. Najpierw pan od przyrody zgubił swoją sprężynę. Na długiej przerwie pokłóciły się dziewczyny.Noelka powiedziała, że Ania to córka czarownic, a Pulpecja, że jest kłamczuchą. Było tak głośno, że pani dyrektor stwierdziła, że to nie szkoła, lecz niesamowity dwór. Potem Nutria i Nerwus wybili szybę w bibliotece i zniszczyli księgę strachów. W czasie obiadu Poczwarka znalazła opium w rosole, a Ida sierpniowa stwierdziła, że czarna polewka jest niesmaczna. Na koniec pani od polskiego opowiedziała nam o Pomponie na wakacjach i oznajmiła, że jutro klasówka. Zapowiedziała też, że będą trudne słówka, głównie z ortografii. 

Wieczorem wybrałam się z koleżankami na imieniny. Po drodze spotkałyśmy Tadka i spółkę, którzy szli na otwarcie Klubu Włóczykijów. Nieśli ze  sobą lustro pana Grymsa, które kupili w sklepie z antykami w Krainie Kota. Opowiedzieli nam o panu Samochodziku i templariuszach, którzy spędzili weekend na wyspie złoczyńców. Chłopcy obmyślali też sposób na Alcybiadesa. Okazało się, że dostał na gwiazdkę ich ulubioną księgę urwisów i nie chciał jej pożyczyć. Dzień był pełen wrażeń. I mimo, że mama powiedziała do mnie wieczorem: Żaba, pozbieraj się- całkiem sympatyczny."

 

Zadanie 2 .Cytaty:

Z jakiej powieści pochodzi cytat:

1.  ,, Od dwóch lat byłem społecznym inspektorem Służby   Drogowej, miałem na aucie ,,lizaka", opaskę, a w kieszeni nosiłem specjalną blaszkę ze swym numerem inspekcyjnym"

2. ,, dzisiaj wrzuciłem do świnki ostatnia monetę. Więcej nie wlazło. Skarbonka napełniła się po czubki fajansowych uszu. cała rodzina gapiła się, gdy rozbijałem świnkę. w srodku było 78 zł i 23 grosze, główniw w monetach dziesięciogroszowych". 

 

    Zapraszam wszystkich chętnych uczniów do udziału w zabawie i przesłaniu odpowiedzi do nauczyciela  bibliotekarza. Joanna Początek.

 

Contribute!
Books!
Shop!