foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Szkoła Podstawowa Telefon i faks: 74 8452263 e-mail: zs.starebogaczowice@gmail.com ulica Główna 172a 58-312 STARE BOGACZOWICE

Moja Szkoła

Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Starych Bogaczowicach

Galeria zdjęć

Trzyosobowa reprezentacja naszej szkoły 12 grudnia 2018 roku wzięła udział w XIII edycji Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Pożeracze książek” w galerii Biblioteki pod Atlantami.

W zmaganiach wzięły udział trzyosobowe reprezentacje dziewięciu szkół podstawowych z Wałbrzycha, Szczawna – Zdroju, Czarnego Boru i Starych Bogaczowic. Uczestnicy konkursu mieli do wykonania trzy zadania drużynowe i odpowiadali w dwóch rundach pytań indywidualnych. O zaciętości rywalizacji niech świadczy fakt, że w kategorii klas IV, V i VI odbyły się dogrywki. Losowane pytania były trudne, szczegółowe i dotyczyły zarówno treści książek jak i faktów z życia autorki, obecnej na konkursie, pani Grażyny Bąkiewicz. O zajęciu poszczególnych miejsc decydował czasami jeden punkt.

Uczestnicy po zmaganiach konkursowych uczestniczyli w spotkaniu autorskim z panią Grażyną Bąkiewicz. To autorka takich książek jak „Mówcie mi Bezprym”, „Bursztynowy szlak”, „O melba!” , "0:1 dla Korniszonka"oraz serii „Ale historia…”, w skład której wchodzą między innymi książki „Zygmuncie, i kto tu rządzi” oraz „Kazimierzu, skąd ta forsa?”.

Ostatecznie nasza reprezentacja zajęła drużynowo III miejsce. W konkurencji indywidualnych uczniowie zajęli czwarte i dwa drugie miejsca. Serdeczne gratulacje dla uczniów i nauczycieli przygotowujących do konkursu.

b1
b1 b1
b2
b2 b2
b3
b3 b3
b4
b4 b4
b5
b5 b5
b6
b6 b6
b7
b7 b7
b8
b8 b8
b10
b10 b10
b13
b13 b13
b14
b14 b14
b15
b15 b15

Contribute!
Books!
Shop!