foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Szkoła Podstawowa Telefon i faks: 74 8452263 e-mail: zs.starebogaczowice@gmail.com ulica Główna 172a 58-312 STARE BOGACZOWICE

Moja Szkoła

Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Starych Bogaczowicach

Galeria zdjęć

29 listopada 2018 roku obie klasy IV wyjechały na wycieczkę do Wrocławia. Jechaliśmy tam pociągiem ( niektórzy uczniowie z IV b jechali po raz pierwszy). Program pobytu w stolicy Dolnego Śląska był bardzo ciekawie ustalony przez nasze panie wychowawczynie. Pierwszy punkt to była Panorama Racławicka. Przejechaliśmy pod rotundę tramwajem i obejrzeliśmy to monumentalne malowidło o długości 114 metrów i wysokości 15 metrów, które przedstawiało zwycięską bitwę Polaków nad Rosjanami pod Racławicami w kwietniu 1794 roku. Z komentarza dowiedzieliśmy się, że pomysłodawcą uczczenia bitwy - w jej setną rocznicę, był lwowski malarz Jan Styka, który zaangażował do prac nad Panoramą Racławicką wybitnych artystów, m.in. Wojciecha Kossaka, Tadeusza Popiela, Teodora Axentowicza, Włodzimierza Tetmajera. Prace nad obrazem trwały dziewięć miesięcy. Wśród odwiedzających byli m.in. papież Jan Paweł II, królowa Holandii Beatrycze. W 1987 r. dziełem zachwycił się premier Chin Zhao Ziyang. Po tej wizycie w Chinach powstało wiele monumentalnych malowideł w technice podpatrzonej od Styki. Obejrzenie tego dzieła wywarło na nas wielkie wrażenie. Kolejnym punktem była wizyta w Muzeum Narodowym. Podziwialiśmy piękne malarstwo i wspaniałe rzeźby. Zgromadzono tam wiele ciekawych eksponatów. Uważamy, że musimy tam jeszcze wrócić, żeby obejrzeć wszystko dokładniej. Później udaliśmy się spacerkiem na wrocławski rynek, gdzie odbywa się Jarmark Bożonarodzeniowy który jest organizowany po raz jedenasty. W tym roku na Rynku stanęło 180 domków z pamiątkami i przysmakami. Jeździliśmy na zimowym rollercoasterze, widzieliśmy renifery z saniami św. Mikołaja, oglądaliśmy i słuchaliśmy bajek w Bajkowym Lasku. Były to „Czerwony Kapturek”, „O dzielnym krawczyku”, „Królewna Śnieżka” i „Pinokio”. Żal było wracać. Ale pociąg powrotny nie będzie czekał. To była wspaniała wycieczka. Już planujemy następną. Uczniowie klasy IV a

1
1 1
2
2 2
3
3 3
4
4 4
5
5 5
6
6 6
7
7 7
8
8 8
9
9 9
10
10 10
11
11 11

Contribute!
Books!
Shop!