foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Szkoła Podstawowa Telefon i faks: 74 8452263 e-mail: zs.starebogaczowice@gmail.com ulica Główna 172a 58-312 STARE BOGACZOWICE

Moja Szkoła

Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Starych Bogaczowicach

Galeria zdjęć

                                                                 Działania Ekologiczne  

 

                  Z okazji Dnia Ziemi w  Gimnazjum realizowany był projekt, przygotowany przez  p. Joannę  Początek .  Uczniowie  tworzyli  prezentacje, zarówno z ekologii i jak i z ewolucjonizmu. Bardzo ciekawą, oryginalną   prezentację dotyczącą segregowania odpadów, przedstawił Seweryn Gusarow z klasy I A.  Z uczniami klasy  I b przygotowane zostało przedstawienie  ,,Sąd nad osobami zanieczyszcającymi  las''.

               W DNIU ZIEMI odbył się drużynowy KONKURS EKOLOGICZNY.  Rywalizowały drużyny z klas: Ia, b oraz IIa i II b. Drużyny zmierzyły się  w 6 konkurencjach.  Młodzież miała następujące zadania: rozpoznawanie owoców, w tym egzotycznych, z których pochodziły soki, rozwiązanie krzyżowki, sprawdzajacej wiedzę ekologiczną, test ekologiczny, rozpoznawanie parków narodowych po logo i charakterystykach. 

Kolejną ciekawą konkurencją był konkurs na strój ekologiczny. W terminie późniejszym młodzież rozpoznawała chronione rośliny i zwierzęta.                     Najlepszą drużyną okazał się zespół z klasy I a w składzie:  Mateusz  Marciniak, Agata  Pelc, Milena Pelc i Justyna  Janik.                                               Wielkie gratulacje dla młodych ekologów!

                                                                                                            Joanna Poczatek

Contribute!
Books!
Shop!