foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Szkoła Podstawowa Telefon i faks: 74 8452263 e-mail: zs.starebogaczowice@gmail.com ulica Główna 172a 58-312 STARE BOGACZOWICE

Moja Szkoła

Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Starych Bogaczowicach

Galeria zdjęć

       Uczniowie klasy I A i I B  Gimnazjum, pod opieką  nauczycielki biologii Joanny Początek odbyli wycieczkę na zajęcia dydaktyczne do Muzeum i Ogrodu Botanicznego  Uniwersytetu  Wrocławskiego. Muzeum Zoologiczne we Wrocławiu   jest mało znane  gimnazjalistom. Mało kto wiedział, że powstało w 1814 r, po założeniu świeckiego wówczas  niemieckiego  Uniwersytetu Wrocławskiego. Czynne są  4 wystawy tworzące największą ekspozycję przyrodniczą w Polsce: świat zwierząt, roślin, układ kostny kręgowców, owady i człowiek.

Z  zaciekawieniem słuchaliśmy opwiadań pracowników naukowych uczelni. Młodzież z zainteresowaniem oglądała szkielet wymarłego jelenia olbrzymiego, wydobytego z torfowisk Irlandii, którego rogi mają rozpietość 2m i ważą kilkadziesiąt kilogramów. Uczniów zaciekawiły okazy wymarłych zwierząt np. wilka workowatego. Ciekawostką był małż produkujący perły.

       Ogród  botaniczny prezentował się okazale, ze względu na okres kwitnących roslin. Na terenie ogrodu przechodziliśmy przez niewielkie kladki stawu, będącego starorzeczem jednego z ramion Odry.  We wrześniu przyszłego roku przyjedziemy na lekcję o płazach i gadach. 

                                                                                   Joanna Początek

dscn1597
dscn1597 dscn1597
dscn1598
dscn1598 dscn1598
dscn1599
dscn1599 dscn1599

Contribute!
Books!
Shop!