foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Szkoła Podstawowa Telefon i faks: 74 8452263 e-mail: zs.starebogaczowice@gmail.com ulica Główna 172a 58-312 STARE BOGACZOWICE

Moja Szkoła

Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Starych Bogaczowicach

Galeria zdjęć

 

Regulamin I Szkolnego Konkursu Kulinarnego
„SCHOOL KITCHEN”

 1. Wszyscy, którzy chcieliby wziąć udział, mają obowiązek zgłosić to Karolinie Dydze z klasy IIIb.
 2. Jedna drużyna musi składać się z dwóch osób.
 3. Każda para będzie miała za zadanie przygotować sałatkę owocową, warzywną lub owocowo-warzywną i zaprezentować ją przed jury. Warunkiem jest, aby zawierała ona tzw. „składnik przewodni”, który każdy duet wylosuje spośród wielu, przygotowanych przez współorganizatorów. Pozostałe składniki uczestnicy wybierają samodzielnie.
 4. Jury zasiądzie w składzie:
 • Pani Krystyna Witkowska- Nogawka
 • Pani Agnieszka Wójcikiewicz
 • Pan Adrian Furmaniak
 • Maciej Słowik
 • Michał Wodecki
 • Jacek Skwarek

Całość prowadzić będzie Karolina Dyga z pomocą Saszy Libryka.

 1. Każdy z jurorów będzie przyznawał punkty w dwóch kategoriach:
 • Prezentacja potrawy i jej wygląd (0-10 pkt.)
 • Smak (0-10 pkt.)
 1. Terminy i przebieg konkursu:
 • Termin przyjmowania zgłoszeń mija 9.06.15r.
 • Losowanie tajemniczego „składnika przewodniego” odbędzie się następująco: Organizatorzy, w trakcie godziny wychowawczej dnia 15.06.15r. przejdą po klasach z przygotowanymi wcześniej losami i każdy zespół wylosuje jedną karteczkę, na której będzie napisana nazwa warzywa lub owocu.
 • W dzień konkursu (tj. 19.06.15r.) wszystkie drużyny muszą mieć przygotowane składniki oraz przedmioty potrzebne do przyrządzenia wybranej przez siebie sałatki. (Organizatorzy zapewniają fartuchy, narzędzia kulinarne)
 • Po „sprawach organizacyjnych” grupy będą mieć pełną godzinę zegarową na przyrządzenie dania. (Każdy zobowiązany jest przyrządzić osiem porcji „degustacyjnych” oraz jedną „prezentacyjną”, której wygląd oceni jury.
 • Najważniejszym elementem konkursu będzie to, jak potrawa zostanie przedstawiona przez uczestników. Każda para ma w tej części 3 minuty na zaprezentowanie swojego dania przed jury.
 1. Jeśli ktoś miałby jakiekolwiek wątpliwości związane z zasadami lub dotyczące ich pytania to proszę zgłosić się do kogoś z niżej wymienionych osób:
  Michał Wodecki,
  Maciej Słowik
  ,
  Karolina Dyga
  .
 2. Uwaga!!! Regulamin może ulec zmianie!!! Jeśli tak się stanie to każda informacja zostanie umieszczona na drzwiach sali nr 12 GM.

Opiekun konkursu: janusz  Chomicz

Contribute!
Books!
Shop!