foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Szkoła Podstawowa Telefon i faks: 74 8452263 e-mail: zs.starebogaczowice@gmail.com ulica Główna 172a 58-312 STARE BOGACZOWICE

Moja Szkoła

Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Starych Bogaczowicach

Galeria zdjęć

10 czerwca 2013r. uczniowie gimnazjum pojechali na tygodniową wycieczkę do Anglii, Szkocji i Amsterdamu. Mieli okazję zwiedzić najciekawsze zakątki Wielkiej Brytanii oraz sprawdzić w praktyce umiejętności posługiwania się językiem angielskim. Uczniowie rozpoczęli zwiedzanie Londynu od obserwatorium Greenwich, zrobili zdjęcia na południku zerowym i obejrzeli piękną panoramę Londynu. Jeszcze więcej pięknych widoków można było zobaczyć z pokładu statku wycieczkowego płynącego do centrum miasta. To był dopiero początek czekających na nas atrakcji. Wiele emocji zapewnił nam London Eye, z którego rozpościera się niesamowity widok na całą panoramę Londynu. Uczniowie mieli okazję z bliska zobaczyć: Big Ben, budynki Parlamentu, opactwo Westminster, Downing Street 10 gdzie mieszka premier Wielkiej Brytanii, Pałac Buckingham, Plac Trafalgar, katedrę Św. Pawła.

W kolejnych dniach uczniowie zwiedzili York leżący w północnej Anglii. Można tu na własne oczy zobaczyć ślady Rzymian, Wikingów czy zachowaną w całości średniowieczną ulicę The Shambles. Dominująca nad miastem średniowieczna katedra jest największą w Anglii. Kolejnym punktem wycieczki był Wał Hadriana - wzniesiony z kamienia i torfu mur oddzielający Anglię od Szkocji. To najważniejszy obiekt będący pamiątką pobytu Rzymian na Wyspach Brytyjskich.

Szkocja zachwyciła nas bogactwem krajobrazów: to zielone wzgórza, zamglone, skaliste góry, tajemnicze zamki, piękne wyspy i malownicze jeziora, jak Loch Lomond czy Loch Ness. To również wyjątkowa atmosfera stolicy tego regionu. W Edynburgu zachwyciła nas Royal Mile czyli "Królewska Mila" - główna i najbardziej znana ulica Starówki tego miasta. Wizyta w Muzeum Narodowym Szkocji w Edynburgu dostarczyła wiele emocji. Interaktywne eksponaty rozmieszczone w całym muzeum umożliwiają praktyczną naukę przez zabawę.

Dla wielu uczniów największą atrakcją było Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud's oraz zakupy na Oxford Street. O zawrót głowy przyprawiły wszystkich naturalnej wielkości figury gwiazd filmu, muzyki, polityki i sportu. Ostatni dzień spędziliśmy w Amsterdamie - mieście kanałów, mostów, rowerów, kwiatów oraz diamentów.

Poznawanie Wielkiej Brytanii, jej zabytków i kultury oraz poznawanie jej mieszkańców jest jednym ze sposobów nauki języka angielskiego. Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy, tak więc nasza wyprawa również dobiegła końca. Wszyscy wróciliśmy bardzo zadowoleni, pełni niezapomnianych wspomnień i przygód.

Contribute!
Books!
Shop!