foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Szkoła Podstawowa Telefon i faks: 74 8452263 e-mail: zs.starebogaczowice@gmail.com ulica Główna 172a 58-312 STARE BOGACZOWICE

Moja Szkoła

Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Starych Bogaczowicach

Galeria zdjęć

 

30 marca 2012 roku, w Zespole Szkól w Starych Bogaczowicach, odbyl sie final

X Powiatowego Konkursu „Palma, pisanka, kraszanka”.

W jubileuszowe szranki stanely placówki oswiatowe z terenu powiatu walbrzyskiego w liczbie 25 i liczni twórcy ludowi.

Honorowy patronat nad uroczystoscia, po raz pierwszy,  objal Starosta Powiatu Walbrzyskiego p. Robert Lawski.

Wplynelo ponad 600 prac i az 81 zostalo wyróznionych nagrodami rzeczowymi. Bylo to mozliwe dzieki wsparciu finansowemu Rady Gminy Stare Bogaczowice. Partnerami konkursu byli równiez: Gminna Biblioteka Publiczna w Starych Bogaczowicach, Dolnoslaski Osrodek Doradztwa Rolniczego w Walbrzychu. Nad caloscia przedsiewziecia czuwaly organizatorki konkursu: p. Anna Palczak- Skwarek   i p. Ewa Rózycka.

Na wystawie pokonkursowej mozna bylo podziwiac: baranki wielkanocne, zajaczki, kurczaczki, palmy, pisanki, kraszanki, kartki wielkanocne i prace literackie. W czterech kategoriach wiekowych: klasy 0-III, IV-VI, gimnazjum i dorosli, jury w skladzie:

p. Anna Palczak- Skwarek – nauczyciel plastyki Zespolu Szkól w Starych Bogaczowicach

p. Elzbieta Wojtowicz – dyrektor GminnejBiblioteki Publicznej w Starych Bogaczowicach

p. Malgorzata Hrehoruk – przedstawiciel Dolnoslaskiego Osrodka Doradztwa Rolniczego w Walbrzychu

p.Radoslawa Stramel -Switenka - nauczyciel jezyka polskiego Zespolu Szkól w Starych Bogaczowicach

 

Sponsorami konkursu byli: Firma „Aktiw” z Gostkowa, Rolnicza Spóldzielnia Produkcyjna „Przyszlosc” ze Starych Bogaczowic, p. Bogdan Stochaj  i  p. Eliza Witkowska.

 

Podsumowanie X Konkursu Powiatowego otworzyla p. Krystyna Witkowska- Nogawka dyrektor Zespolu Szkól w Starych Bogaczowicach. Uczniowie klas I i II zaspiewali piosenki ludowe a uczen klasy II Igor Rajca odczytal swój nagrodzony wiersz o Wielkanocy.

Slowa uznania i gratulacje organizatorowi konkursu przekazala, specjalnie napisanym na ta okolicznosc wierszem, p. Marta Switenka – przewodniczaca Kola Emerytów i Rencistów.

Radny Gminy Stare Bogaczowice p. Rodryg Switenki przeslal list, w którym podkreslil waznosc dzialan organizatorów przyczyniajacych sie do kultywowania tradycji okresu wielkanocnego w gminie Stare Bogaczowice. Wójt p. Leszek Switalski podsumowal konkurs i zlozyl wszystkim zebranym zyczenia z okazji zblizajacych sie swiat.

Po rozdaniu nagród, wszyscy zebrani mogli posilic sie wspanialym trzypietrowym tortem  i spróbowac wypieków przygotowanych przez uczniów gimnazjum i ich rodziców.

Wystawa pokonkursowa cieszyla sie bardzo duzym zainteresowaniem mieszkanców gminy, którzy jeszcze przez kilka dni podziwiali prace uczniów i twórców ludowych a palmy wielkanocne równiez w Kosciele Parafialnym w Starych Bogaczowicach oraz w Gostkowie.

Organizatorzy zapraszaja juz za rok na XI edycje konkursu.

 

Contribute!
Books!
Shop!