foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Szkoła Podstawowa Telefon i faks: 74 8452263 e-mail: zs.starebogaczowice@gmail.com ulica Główna 172a 58-312 STARE BOGACZOWICE

Moja Szkoła

Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Starych Bogaczowicach

Galeria zdjęć

 

CUDZE CHWALICIE , ……………SWOJE JUZ ZNACIE!

I Szkolny Konkurs Krasomówczy i Literacki rozstrzygniety!

Uczniowie klas I-VI przez cale ferie przygotowywali sie do konkursu. Skladal sie on z dwóch odslon. Czesc krasomówcza byla skierowana dla uczniów klas I-VI, czesc literacka dla klas IV-VI.

Celem glównym konkursu krasomówczego bylo rozbudzanie wsród dzieci i mlodziezy zamilowan do jezyka ojczystego, upowszechnianie kultury i czystosci jezyka, pieknego                        i sugestywnego wypowiadania mysli, prezentowanie barwnym i bogatym jezykiem zdarzen, zjawisk, faktów nierozerwalnie zwiazanych z historia miejscowosci lezacych w obrebie gminy Stare Bogaczowice oraz rozbudzanie wlasciwej postawy mlodziezy do turystyki i krajoznawstwa.

Konkurs literacki mial za zadanie piekne zapisywanie mysli i odnajdywanie faktów nierozerwalnie zwiazanych z historia miejscowosci gminy Stare Bogaczowice. Ugruntowanie poczucia tozsamosci regionalnej oraz promowanie i rozwijanie uzdolnien literackich.

Wyniki - Konkursu Krasomówczego:

Klasy I-III:

klasa I;       1. Zuzanna Witkowska, 2. Kornela Dankowska, 3. Wiktor Giedziun

klasa II;     1. Maja Kuzma

klasa III;   1. Patrycja Jura, 2. Kacper Kostecki

Klasy IV- VI:

klasa IV;   1. Lena Kuzma

klasa V;     1. Marlena Lechowicz

klasa VI;   1. Arletta Burdek, 2. Klaudia Czarnecka

Wyniki – Konkursu Literackiego :

Klasy IV- VI:

klasa IV;   1. Remigiusz Switenki, 2. Joanna Robak, 3. Dominik Kopiwoda

klasa V;     1. Marlena Lechowicz

klasa VI;   1. Arletta Burdek,

Na konkurs wplynelo 18 pieknych i ciekawych prac.

Dziekujemy za udzial: Klaudii Czarneckiej, Monice Czerneckiej, Annie Marcyniuk, Lenie Kuzmie, Nicole Klassen, Jackowi Skwarkowi, Szymonowi Zakamarkowi, Wojtkowi Wojtkowskiemu, Michalowi Skolubowiczowi, Filipowi Boguszowi, Maciejowi Slowikowi, Sebastianowi Sobiesinskiemu, Damianowi Kosteckiemu.

Nad caloscia konkursu czuwaly: p. Alicja Winiarska, p. Krystyna Smieszek-Swietalska  i p. Radoslawa Stramel- Switenka.

??

sdc14030
sdc14030 sdc14030
sdc14037
sdc14037 sdc14037
sdc14042
sdc14042 sdc14042

Contribute!
Books!
Shop!