foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Szkoła Podstawowa Telefon i faks: 74 8452263 e-mail: zs.starebogaczowice@gmail.com ulica Główna 172a 58-312 STARE BOGACZOWICE

Moja Szkoła

Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Starych Bogaczowicach

Galeria zdjęć

             

 

Tarnowo Podgórne 30 wrzesnia – 2 pazdziernika 2011 r.

       30 wrzesnia na autostradzie A2, miedzy Nowym Tomyslem a Swieckiem, scigali sie kolarze. Stawka byly medale Mistrzostw Polski Par i Druzyn. Na starcie stanelo blisko dwustu najlepszych zawodników i zawodniczek z calego kraju. Chociaz bylismy w Wielkopolsce, trasa wcale nie byla plaska. Zaraz po starcie, tak w parach jak i w druzynie, byl dosc dlugi, mocno wyczuwalny podjazd. Mniej wiecej dwa kilometry przed meta tez trzeba bylo mocniej „depnac”, bo i tam trasa prowadzila pod góre.

Brazowy medal zdobyli reprezentanci Górnika Walbrzych ZS Stare Bogaczowice: Pawel Przewieda i Aleks Soltys. Zasluga to w pierwszej kolejnosci Pawla Przewiedy, na którego zawsze w tym sezonie mozna bylo liczyc:

- Ogólnopolska Olimpiada Mlodziezy w Siedlcach –Pawel siódmy (start wspólny)

- Górskie MP juniorów mlodszych – 4 miejsce

- MP Par i Druzyn – Pawel 3 miejsce.

A to dopiero junior mlodszy pierwszoroczny! W przyszlym sezonie równiez bedzie sie scigal w tej samej kategorii wiekowej. Wedlug calorocznej klasyfikacji PZKol-u Pawel to najlepszy obecnie junior mlodszy Polski z rocznika 1996!

Ale wszyscy nasi zawodnicy zasluzyli na slowa uznania. Po tak dlugim, meczacym sezonie dali z siebie wszystko na co bylo ich w tych dniach stac. Szczególnie na wyróznienie zasluguja dziewczeta Monika Lasota i Ola Dmytrasz (najlepsza uczennica Zespolu Szkól), które za rok pojada w tej samej kategorii wiekowej.

Okazuje sie, ze, jak sie chce, swietnie mozna laczyc uprawianie sportu z nauka. Tak wiec zyczymy sukcesów na jednym i drugim polu

 

!

Contribute!
Books!
Shop!