foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Szkoła Podstawowa Telefon i faks: 74 8452263 e-mail: zs.starebogaczowice@gmail.com ulica Główna 172a 58-312 STARE BOGACZOWICE

Moja Szkoła

Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Starych Bogaczowicach

Galeria zdjęć

 

 

     1.07.2011 roku Polska obejmuje prezydencje w Unii Europejskiej. Z inicjatywy Pani wicedyrektor Malgorzaty Fasciszewskiej, która jednoczesnie uczy gimnazjalistów historii i geografii, uczniowie przygotowali prezentacje dotyczace tejze problematyki. Oto tematy, którymi sie zajeli:

kl. I a - „ Historia integracji europejskiej”

kl. I b - „ Zjednoczeni w róznosci”

kl. II a - „ Stolice Europy”

kl. II b - „ Prezydencja w Unii Europejskiej: szanse i wyzwania”

kl. III a - „ Instytucje w Unii Europejskiej”

kl. II B - „ Europejskie miasta kultury”

Przedstawiciele poszczególnych klas ciekawie i z wielkim zaangazowaniem zaznajomili obecnych z efektami swojej pracy. Wszystkiemu przygladalo sie jury, w sklad którego weszli: dyrektor szkoly P. Krystyna Witkowska – Nogawka, wójt i jednoczesnie ambasador Gminy Stare Bogaczowice w Europie – P. Leszek Swietalski, nauczycielka j. polskiego - P. Dorota Deja oraz przewodniczacy SU - Wojciech Bacela. Ocenie podlegala atrakcyjnosc prezentacji, jej strona merytoryczna oraz poprawnosc jezykowa. Pierwsze miejsce zdobyla klasa IIIb, drugie IIb a trzecie klasa Ib. Uczniowie otrzymali upominki od wójta naszej Gminy.

   Cala uroczystosc uswietnilo przedstawienie o Czerwonym Kapturku przygotowane w jezyku niemieckim przez uczniów kl. Ia pod kierunkiem P. Agnieszki Wójcikiewicz. Inscenizacja pokazala, ze jezyka obcego mozna takze uczyc sie z dobrym skutkiem poprzez zabawe.

 

Redakcja Kleksa

 

galeria zdjec - Czerwony Kapturek                            galeria zdjec - prezentacje

Contribute!
Books!
Shop!