foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Szkoła Podstawowa Telefon i faks: 74 8452263 e-mail: zs.starebogaczowice@gmail.com ulica Główna 172a 58-312 STARE BOGACZOWICE

Moja Szkoła

Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Starych Bogaczowicach

Galeria zdjęć

 

     W maju na boisku szkolnym trzykrotnie goscilismy  strazaków z Ochotniczej Strazy Pozarnej ze Starych Bogaczowic. W tych nietypowych i bardzo ciekawych zajeciach uczestniczyly dzieci ze szkoly podstawowej i mlodziez z drugich klas gimnazjalnych. Strazacy prezentowali swoje wozy uzywane  do gaszenia pozarów i wypadków drogowych oraz ich wyposazenie. Demonstrowano specjalistyczne nosze dla poszkodowanych z uszkodzonym kregoslupem w wypadkach drogowych. Uczniowie nie tylko widzieli, jak sa  wyposazone wozy strazackie, ale mogli sami spróbowac, jak wszystko dziala,  podlaczyc odpowiednie weze i wiele innych specjalistycznych urzadzen. Panowie pokazali uczniom, jak udzielac I pomocy w nietypowych sytuacjach z uzyciem specjalistycznego sprzetu medycznego. Pokazom  tym przypatrywali sie takze uczniowie, którzy 3 czerwca startowali w VIII Powiatowym Miedzygimnazjalnym konkursie OBRONA CYWILNA 2011 w Walbrzychu.   

   Chociaz nasi reprezentanci  nie zajeli czolowego miejsca, ale wiadomosci, które przyswoili  zostana na dluzej i moga przydac sie w zyciu. Ta nietypowa lekcja edukacji dla bezpieczenstwa przyblizyla mlodziezy wiedze, jak zachowac sie w czasie wypadku lub pozaru.

    Bardzo dziekujemy strazakom ze Starych Bogaczowic za pomoc w realizacji tego ciekawego spotkania  i serdecznie zapraszamy na nastepne w nowym roku szkolnym.

 

galeria zdjec

Contribute!
Books!
Shop!