foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Szkoła Podstawowa Telefon i faks: 74 8452263 e-mail: zs.starebogaczowice@gmail.com ulica Główna 172a 58-312 STARE BOGACZOWICE

Moja Szkoła

Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Starych Bogaczowicach

Galeria zdjęć

         19 listopada w hali OSiR w Walbrzychu odbyla sie Gala Kolarska podsumowujaca wyniki w kolarstwie na Dolnym Slasku w roku 2010. Wzieli w niej udzial przedstawiciele Polskiego Zwiazku Kolarskiego, Urzedu Marszalkowskiego, Dolnoslaskiej Federacji Sportu, samorzadu Walbrzycha i najblizszych gmin, senatorowie i poslowie, pan Leszek Swietalski – wójt Gminy Stare Bogaczowice, nasi kolarze z klubu Górnik Walbrzych/ZS Stare Bogaczowice oraz ich rodzice i trenerzy.

         Spotkanie bylo doskonala okazja na podziekowania i nagrody. Na poczatku wreczono zlote odznaki za „Zaslugi dla kolarstwa polskiego”. Nas najbardziej cieszy fakt, ze uhonorowano nimi p. Leslawa Nogawke – nauczyciela wychowania fizycznego w Zespole Szkól oraz p. Leszka Swietalskiego – wójta naszej gminy. Ponadto otrzymali je takze: Wojciech Durak (burmistrz Gluszycy), Mariusz Gawlik (dyrektor OSiR-u), Piotr Kruczkowski (prezydent Walbrzycha), Wladyslaw Piszczalka (wlasciciel firmy MAT), Jolanta Sulawa (prezes DZT Service) i Tadeusz Wlazlak (burmistrz Szczawna-Zdroju).

       Wyróznienia DZKOL odebral Ryszard Szram i Jaroslaw Nowicki (prezes i trener LKKS Górnik Walbrzych/ZS Stare Bogaczowice) oraz czterech trenerów klubów Dolnego Slaska (Walbrzych, Legnica, Luban i Dzierzoniów).

      W spotkaniu uczestniczyli zloci medalisci Mistrzostw Europy i ich takze uhonorowano wyróznieniami: Maja Wloszczowska, Paula Gorycka, Mateusz Rudyk, Andrzej Kakol, Piotr Paradowski, Robert Kulesza i Piotr Kobus.

      Ponadto p. Krystyna Witkowska-Nogawka, dyrektor Zespolu Szkól, otrzymala statuetke „Podziekowanie za wspólprace w realizacji zadan szkoleniowych i wydarzen sportowych LKKS Górnik/ZS”.

Jednak najwazniejsza czescia spotkania byly wyniki challeng’u.

Najlepszym klubem okazal sie LKKS Górnik Walbrzych/ZS Stare Bogaczowice!

      Nasz klub wygral takze klasyfikacje szosowa i za wyscigi górskie MTB.

     Ilez dumy bylo w nas, gdy ponad 30-osobowa druzyna wyszla odebrac ogromny puchar w klasyfikacji generalnej. Wspólnie odbieralismy takze puchar „za szose” i MTB.

    Zwyciestwo jest radoscia, ale trzeba wiedziec, ze nie przychodzi latwo. Nasi kolarze od marca do 15 listopada kazdego roku trenuja codziennie, a w soboty lub niedziele uczestnicza w wyscigach. W zasadzie nie mieli wakacji, bo takim trybem pracowali przez lipiec i sierpien. Dopiero teraz, od 15 listopada do konca grudnia, treningi maja we wtorek, czwartek i niedziele, a od 1 stycznia dojdzie jeszcze sobota. Niech jednak taka postawa pokaze innym, ze jak sie czegos mocno pragnie, mozna to osiagnac, pokonujac trudne chwile. Satysfakcja szkoly jest tym wieksza, ze wiekszosc naszych kolarzy odbiera stypendia za bardzo dobre wyniki w nauce i swiadectwa „z czerwonym paskiem”, czyli z wyróznieniem.

Zyczymy im kolejnych sukcesów w nowym sezonie – roku 2011.

Niech Wam wiatry sprzyjaja, pogoda dopisuje i dobrego sprzetu przybywa!

Godnie reprezentujcie Nasza Szkole i Gmine!

Nikt tak swietnie nas nie promuje, jak Wy.

Powodzenia !!!!

Contribute!
Books!
Shop!