foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Szkoła Podstawowa Telefon i faks: 74 8452263 e-mail: zs.starebogaczowice@gmail.com ulica Główna 172a 58-312 STARE BOGACZOWICE

Moja Szkoła

Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Starych Bogaczowicach

Galeria zdjęć

     

 

16 pazdziernika w naszym Zespole odbyla sie uroczystosc „Jubileuszu 65-lecia Szkoly”.

      Pierwsza czesc stanowila msza w kosciele, która celebrowalo trzech ksiezy: pracujacy tu przed laty ksiadz Czeslaw Komuszyna, ksiadz Zbigniew Bartosiewicz – proboszcz Strugi i Lubomina i obecnie czlonek Rady Pedagogicznej Zespolu – ksiadz Jacek Biernacki, proboszcz parafii w Starych Bogaczowicach. Po zakonczeniu mszy wszyscy jej uczestnicy na cmentarzu przy kosciele zapalili znicze na grobach bylych pracowników Szkoly. Znamienne bylo to, ze brali w tym udzial, obok starszego pokolenia, takze obecni uczniowie placówki, poznajac przy tym jej historie.

     Druga czesc spotkania odbyla sie w hali Zespolu Szkól. Przybylych gosci bardzo serdecznie powitala pani dyrektor Krystyna Witkowska-Nogawka, podkreslajac motto „Jubileuszu” – mysl Eliasa Canetti’ego:

„Istota wspomnien polega na tym, ze nic nie przemija”.

    Na wstepie przekazala slowa od ksiedza Wojciecha Sekowskiego, panstwa Marii i Karola Urbanowiczów oraz panstwa Anny i Zbigniewa Wierzchuckich, którzy nie mogli przyjechac na spotkanie, ale przekazali wszystkim pozdrowienia i zyczenia.

       Po chwili wspomnien pani dyrektor przedstawila dzisiejszy Zespól Szkól. Placówka ma dobra opinie w srodowisku. Uzyskala tytul „Szkoly z klasa” i „Super szkoly” . Uczniowie od lat przewyzszaja w wynikach egzaminu srednia wojewódzka, klasa III Szkoly Podstawowej miala duzo wyzszy wynik od krajowego, wynik sprawdzianu w ubieglym roku szkolnym równiez byl wyzszy od sredniej wojewódzkiej. Mamy laureatów prestizowych konkursów pozaszkolnych np. „Bys kims”, laureata ogólnopolskiego konkursu „Poznawaj Polske”. Uzyskujemy swietne wyniki w kolarstwie: mamy wicemistrzynie Polski w kolarstwie szosowym, od kilku lat jestesmy mistrzami Dolnego Slaska w MTB, a nasi absolwenci, obecnie uczniowie Szkoly Mistrzostwa Sportowego w Swidnicy, sa reprezentantami Polski w kolarstwie szosowym i bardzo czesto reprezentuja nas za granica. Szkola wykonala projekty "Szkola Marzen" i "Szkola Myslaca o kazdym". Obecnie realizuje projekt "Wzorowa Szkola" Od 2005 roku na dzialania placówki z unijnych funduszy pozyskalismy kwote 1 544 268 zlotych i 06 groszy.

     Pani dyrektor podziekowala calej spolecznosci szkolnej za zaangazowanie i trud: pracownikom obslugi za rzetelnosc, nauczycielom za wszelkie inicjatywy i chec pracy poza obowiazkowymi godzinami, rodzicom za wsparcie, a uczniom za aktywnosc i wlasciwa postawe. Jednoczesnie zyczyla wszystkim sukcesów, usmiechu na kazdy dzien i zadowolenia z podejmowanych dzialan.

       Kolejna czesc „Jubileuszu” stanowil program artystyczny przygotowany przez uczniów Zespolu Szkól. Wzbogacony byl wystepem naszych absolwentów: Katarzyny Soboty i Piotra Zatora, którzy przy akompaniamencie Grzegorza Gajdamowicza zaspiewali nasza ulubiona piosenke o Starych Bogaczowicach. Potem nastapilo pasowanie uczniów klas I.

      Ostatnia czesc to spotkanie „Wspomnien czar”, które rozpoczelo wspólne ogladanie prac obecnych uczniów oraz dawnych pamiatek w postaci albumów, kronik szkolnych i list uczniów klas na przelomie roku 1945 – 2005. Jednak najwiecej emocji wywolaly wystawy zdjec otrzymanych od wielu osób. Towarzyszyly temu rózne wspomnienia – wesole i smutne, z entuzjazmem i zaduma. Wszystko to, z wielkim gustem i niezwykle pomyslowo, przygotowali nauczyciele z uczniami.

Nasi goscie zapowiedzieli, ze koniecznie spotykamy sie za kolejne piec lat. I oby tak bylo! 

 A wiec do zobaczenia!!!!

galeria zdjec

Contribute!
Books!
Shop!