foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Szkoła Podstawowa Telefon i faks: 74 8452263 e-mail: zs.starebogaczowice@gmail.com ulica Główna 172a 58-312 STARE BOGACZOWICE

Moja Szkoła

Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Starych Bogaczowicach

Galeria zdjęć

 

17 wrzesnia 2010 roku czesc uczniów z Zespolu Szkól w Starych Bogaczowicach wziela udzial w wycieczce do Krzeszowa.

Krzeszów szczyci sie posiadaniem jednego z najcenniejszych zabytków architektury barokowej w Europie. Jest to kompleks budowli dawnego opactwa cystersów.

Po pieknym koncercie organowym, który rozpoczal nasze zwiedzanie, ruszylismy do kosciola sw. Józefa, gdzie dominuja freski Michaela Willmanna, a w nich m.in. fresk Matki Bozej w kapeluszu. Dalej, wraz z przewodnikiem, Panem Krystianem, udalismy sie do kosciola NMP Laskawej z cudownym obrazem, z przepieknym malarstwem iluzjonistycznym i calym bogactwem baroku. Nastepnie przeszlismy do kaplic Kalwarii oraz do mauzoleum Piastów swidnicko – jaworskich, które dobitnie swiadczy o polskosci ziemi Dolnego Slaska. Na koniec  wycieczki obejrzelismy w kawiarence film podsumowujacy nasza wiedze o Krzeszowie.

Teraz z zainteresowaniem czekamy na nastepna eskapade szlakiem cysterskim. Oby towarzyszyl nam równie fantastyczny w swej profesji przewodnik.

Organizatorka wycieczki byla Pani Anna Palczak-Skwarek a opiekunami Panie Malgorzata Fasciszewska

i Jadwiga Harmak.

galeria zdjec

Contribute!
Books!
Shop!