foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Szkoła Podstawowa Telefon i faks: 74 8452263 e-mail: zs.starebogaczowice@gmail.com ulica Główna 172a 58-312 STARE BOGACZOWICE

Moja Szkoła

Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Starych Bogaczowicach

Galeria zdjęć

 

Dnia 23 wrzesnia 2010 roku  uczestniczylismy w spotkaniu z nietypowymi goscmi. Byli nimi  panowie Darek i Jerzy. Pan  Jerzy jest autorem ksiazki „Wyspiewam jak potrafie” i osoba od lat zajmujaca sie ludzmi niepelnosprawnymi. Pan Darek natomiast jest niewidomy od dziecka, lecz jego choroba nie przeszkadza mu w spelnianiu marzen. Wygral on dzieki swemu nadzwyczajnemu glosowi konkurs „Zaczarowana piosenka”. Przyjechal do nas nie tylko po to, aby nam opowiedziec o sobie, ale takze, by pokazac nam swiat „ oczami” osoby niepelnosprawnej.

Dzieki tej wizycie zdalismy sobie sprawe z tego, iz niektóre rzeczy, dla nas prozaiczne, stanowia nie lada bariere dla niepelnosprawnych. Ludzi takich jest w naszym otoczeniu wielu, ale wlasnie te bariery nie pozwalaja im zyc normalnie, na równi z nami. To spotkanie pokazalo nam równiez, ze niepelnosprawni to bardzo wartosciowe i wrazliwe osoby. Odznaczaja sie przy tym niezwykla sila i uporem. Wytrwalej niz my daza do spelnienia swych marzen i pokonywania wlasnych barier zyciowych.

Organizatorka tego niecodziennego spotkania byla pedagog Zespolu Szkól w Starych Bogaczowicach, Pani Malgorzata Miela.

Dziekujemy!

foto-galeria

Contribute!
Books!
Shop!